Do koncertów festiwalowych wrócił Demex-Kopalnia Sztuki

Z nieukrywaną przyjemnością informujemy, że firma Demex i działajace u nich Stowarzyszenie Kopalnia Sztuki znów współorganizuje z nmi koncerty festiwalu jazzowego. Tym razem już dzień po koncercie w Zabrzu-Kończycach czyli 27.05 zapraszamy na koncert bluesowy i muzykę klasyczną na organach Hammonda.


Znów będzie się działo w starej Markowni - po krótkiej przerwie ( remonty ) wraca do nas to miejsce w ktorym moglismy oglądać i słuchać wielu znakomitych artystów a niektóre z koncertów przeszły wręcz do legendy festiwalowej - znakomity występ Fuasi&Ansamble, wspólne projekty Orkiestry Aukso z Leszkiem Moźdzerem i zespołem VooVoo, wyrafinowany i pełen energii Włodek Pawlik Trio to tylko mała część z kilkunastu koncertów.

27 Maja wkroczymy znów z niepowtarzalnym projektem - połączeniem muzyki nazwijmy ją sloganem klasycznej i tu bedziemy mieli okazję usłyszeć zespół Sonadoro Amor w projekcie Alma Mia czyli muzykę hiszpańską a właściwie inspiracje ta muzyką przelożoną na spotkanie muzyków łaczących te inspiracje z improwizacją, "dzezem", tradycją.To międzynarodowy projekt w skład którego wchodzą:

  • Julieta Gonzales - sopran
  • Marek Toporowski - klaikord, klawesyn, organy Hamonnda
  • Krzysztof Firlus - viola da gamba, kontrabas
  • Ryszard Borkowski - flety

Zaraz po nich siegniemy do korzeni muzyki , do bluesa goście ze Stanow Zjednoczonych - Frank Morey&His Band to już znana formacja która swoim orginalnym brzmieniem i mocnymi dźwiękami rozgrzeje atmosferę. Amerykańskie trio w skład którego wchodzą: Frank Morey - gitara, harmonika ustna, śpiew; Scott Pittman - perkusja, śpiew oraz Matt Murphy - kontrabas, śpiew to mieszanka, bluesa, rocka, improwizacji.


Comments (0)


Add a Comment

Allowed tags: <b><i><br>Add a new comment:


Latest Comments