• Switch language
  • Switch language

JAZ Festival of Improvised Music celebrates its 20th anniversary!

Next year edition will be an opportunity for our friends to enjoy a musical feast of jazz performances. VISEGRAD JAZZ ORCHESTRA – international big-band on the stager of JAZ Festival of Improvised Music!

We’re thrilled to confirm the performance of an international unique Polish-Czech-Slovak-Hungarian jazz band under the leadership of Matúš Jakabčic.

HOMMAGE A COLTRANE- Maciej Obara International Quartet feat. Marian Oslislo!

Among special guests of the festival we’ll have a pleasure to host Maciej Obara International Quartet, the members of which, together with a graphic designer Marian Oslislo, are preparing an original and unique audiovisual spectacle in tribute to one of the greatest jazz genius – John Coltrane.

01.06.14 g.18
MICHAŁ WRÓBLEWSKI
22.06.14 g.18 OLSZEWSCY TRIO AND FRIENDS
OLSZEWSCY AND FRIENDS
31.05.14 g.19 HOMMAGE A COLTRANE- Maciej Obara International Quartet feat. Marian Oslislo!
HOMMAGE A COLTRANE
01.06.14 g.17 Visegrad Jazz Orchestra
VISEGRAD JAZZ ORCHESTRA

News

19 JAZ Festiwal

Zapraszamy po raz dziewiętnasty na JAZ Festiwal Muzyki Improwizowanej do Zabrza. W tym roku gramy w dwóch miejscach, w Kopalni Sztuki – zabytkowej markowni kopalni Ludwik i w DOK w Zabrzu–Kończycach na scenie plenerowej.

18 JAZ festiwal pod znakiem organów Hammonda

Zapominany powoli w innych gatunkach muzycznych instrument - organy Hammonda, zwłaszcza tzw. typ B3 w jazze ma się caliem nieźle, choćby za spraw takich postaci jak Joey DeFrancesco...

Do koncertów festiwalowych wrócił Demex-Kopalnia Sztuki

Z nieukrywaną przyjemnością informujemy, że firma Demex i działajace u nich Stowarzyszenie Kopalnia Sztuki znów współorganizuje z nmi koncerty festiwalu jazzowego. Tym razem już dzień po koncercie w Zabrzu-Kończycach czyli 27.05 zapraszamy na koncert bluesowy i muzykę klasyczną na organach Hammonda.

A mogło już nas nie być

Tylko dzięki determinacji niektórych osób nie mających za bardzo co z czasem robić możemy znów razem przeżywać - mamy nadzieję - niezapomniene chwila podczas następnego JAZ festwalu

Był JAZ

Był JAZ. Zapraszamy do pasjonującej lektury na temat naszego, niestety nieisteniejącego już klubu JAZ.


© Zabrze Jazz Association

Partners

Co-operation

DOK   DOK   rada  

ars cameralis   kopalnia sztuki  

mstudio Zabrze   frodo sp.j. Bytom   ultramaryna  

mstudio   demex   ars cameralis